Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś
Hobby Kreta różowa plaża - gdzie ją znaleźć?

Kreta różowa plaża – gdzie ją znaleźć?

Data publikacji 14 marca, 2024

Kreta, największa z greckich wysp, przyciąga co roku rzesze turystów z całego świata. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wyjątkowych miejsc na Krecie, którym się pochwalić, jest jej różowa plaża. Ale, gdzie dokładnie znaleźć ten niezwykły zakątek?

Gdzie znajduje się Kreta różowa plaża?

Różowa plaża, znana również jako Elafonisi, położona jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Krety, około 75 km od stolicy wyspy – Chanii. Dojście do plaży jest możliwe na kilka sposobów, zależnie od Waszych preferencji. Można podjąć decyzję o wynajęciu samochodu i kierować się na południe od Chanii, śledząc drogowskazy do Elafonisi. Alternatywą jest skorzystanie z lokalnych środków transportu, takich jak autobusy, które regularnie kursują między Chaniami a plażą Elafonisi.

Sam pobyt na plaży, to doświadczenie nie do opisania słowami. Różowy kolor piasku to efekt rozbijania się muszli foraminiferów na drobny pył. Woda jest niesamowicie czysta i przezroczysta, co pozwala podziwiać bogatą, podwodną faunę i florę. Co ważne, mimo dużej popularności, plaża utrzymuje wysoki poziom czystości.

Charakterystyka Kretowej różowej plaży

Różowa plaża na Krecie to prawdziwy rarytas. To, co ją zdecydowanie wyróżnia na tle innych plaż, to jej wyjątkowy kolor piasku. Piasek na plaży Elafonisi przybiera piękny, różowy kolor, co jest efektem rozbijania się na drobne fragmenty muszli małych, morskich organizmów. W zależności od pory dnia i stanu słońca, barwa piasku może zmieniać swoje odcienie – od delikatnego różu do silniejszego, różowego koloru.

Sam kształt plaży również jest niebanalny. Na plaży znajduje się szereg małych, piaszczystych wysepek, które tworzą fantastyczną scenerię i są idealnym miejscem na odpoczynek dla kąpiących się. Poza tym, plaża jest otoczona przez liczne wydmy, które dodatkowo podkreślają jej wyjątkowy charakter.

Wskazówki dla turystów odwiedzających Kretę

Podróż na Kretę i do plaży Elafonisi to wspaniała przygoda, ale warto pamiętać o kilku praktycznych wskazówkach. Po pierwsze, należy pamiętać, że w sezonie letnim piasek na plaży może być bardzo gorący, więc zawsze należy mieć ze sobą coś do leżenia. Z uwagi na odpoczywające tam rzadkie gatunki ptaków, trzymajmy się wytyczonych ścieżek, by nie zakłócać ich życia.

Elafonisi to obszar o dużej wartości przyrodniczej, a wiele gatunków roślin i zwierząt jest chronionych. Dlatego warto szanować to miejsce i zostawić je tak, jak je znaleźliśmy. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą wszystkich śmieci.

Kreta jest znana również z typowo śródziemnomorskiego, ciepłego klimatu, dlatego warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem. Oprócz kremów z filtrem, warto mieć przy sobie kapelusz czy parasol.

Różowa plaża na Krecie to niewątpliwe must-see dla każdego miłośnika pięknych plaży i niesamowitych, naturalnych fenomenów. Jest to miejsce, które swoim urokiem potrafi przenieść na niezapomnianą, grecką przygodę.

Jak spać po wyrwaniu zęba?

Redakcja mizzle.pl

Pasjonaci mody i make-upu. Każdego dnia zyskujemy nową wiedzę i doświadczenie, którą chcemy dzielić się z innymi. Na naszym blogu znajdziesz masę inspiracji dotyczących urody, stylizacji, zdrowia i stylu życia, a także ciekawe pomysły na rozwijanie zainteresować i miłe spędzanie wolnego czasu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?